INTERAKTYVIOS LENTOS

Interaktyvios lentos ir kitos multimedijos priemonės dar visai neseniai mokyklose buvo itin svetimas dalykas. Dabar darosi sunku įsivaizduoti klasę be projektoriaus, o greitai sunku bus įsivaizduoti be interaktyviosios lentos ar interaktyviojo ekrano. Jau dabar Lietuvos mokyklose yra 15–20 procentų klasių, kuriose yra integruotos interaktyviosios lentos. Žinoma, šių skaičių negalima lyginti su Vakarų šalių vidurkiu – čia interaktyvių lentų skverbimasis į švietimo sistemą siekia daugiau nei 90 procentų. Pirmosios lentos Lietuvos klasėse atsirado gana vėlai, bet sparčiai populiarėja mokyklose.

56
Inovacijos švietimui!

Skaitmeninėms technologijoms tampant neatsiejama šiuolaikinio mokymosi priemone, mūsų komanda paruošė visus reikiamus produktus ir sprendimus, kad mokymasis taptų ne prievole, o malonumu ir skątintų besimokančiųjų žingeidumą.

Modernių integruotų pamokų kūrimas ir inovacijos padės sukurti modernią ir šiuolaikišką mokymosi aplinką.

Jeigu turite klausimų, domina šis produktas ar sprendimas, užpildykite užklausos formą ir mes su Jumis susisieksime!

KAS YRA INTERAKTYVIOS LENTOS?

Kaip išsirinkti interaktyvią lentą

Interaktyviųjų lentų pasiūla yra labai didelė, todėl tikrai nelengva išsirinkti tinkamą, kurios kokybė atitiktų kainą. Savaime suprantama – kiekvienas gamintojas išskiria savo privalumus. Pirmiausia, svarbu suprasti vieną – interaktyvioji lenta yra įvesties ir išvesties įrenginys vienu metu ir gali veikti su bet kokia programine įranga. Net jeigu kažkas ir teigia, kad viena ar kita programinė įranga veiks tik su specialia interaktyviąja lenta – tikėti neverta.  Tai supratus, interaktyviąją lentą išsirinkti darosi lengviau. Esminiai faktoriai, į kuriuos tikrai verta atkreipti dėmesį perkant interaktyviąją lentą:

 

 • Interaktyviųjų lentų gamintojas. Jeigu rinksitės pačių populiariausių gamintojų interaktyviąsias lentas, tai vien už to gamintojo populiarumą papildomai sumokėsite daugiau nei iki 50 proc. kainos, palyginus su analogišku, bet ne tokio populiaraus gamintojo gaminiu. Ilgą laiką buvę itin populiarūs gamintojai praranda savo pozicijas rinkoje, nes mokyklos nenori mokėti už vardą – mokykloms reikia funkcijos, o ne grožio ar įvaizdžio.
 • Programinė įranga. Rekomenduojame neprisirišti prie vienos programinės įrangos. Specializuotos interaktyvios programinės įrangos yra itin sudėtingos ir mokytojai išnaudoja labai mažai jų galimybių. Rekomenduojame rinktis nemokamas programas ir nepermokėti už produktą. Galite naudotis „Microsoft Power Point“, „OneNote“, „I3“ ir kitomis interaktyviomis programomis, skirtoms bet kurioms lentoms, nesumokėdami nė vieno cento ir neprisirišdami prie konkrečios programinės įrangos.
 • Galima įsigyti pigų sprendimą su tolimojo židinio projektoriumi. Tačiau, tokie projektoriai apšviečia mokytoją ir ne tik užstoja vaizdą, bet ir kenkia mokytojų sveikatai. Kai kuriose Europos šalyse tokio tipo projektoriai klasėse yra uždrausti. Rekomenduojame rinktis itin artimo židinio projektorius arba, bent jau, artimo židinio projektorius.
 • Lietimui jautrūs taškai. Interaktyviosios lentos skiriasi tuo, kad turi skirtingus lietimui jautrius taškus, skirtingus paviršius ir skirtingus priedus. Dažniausiai prie interaktyviosios lentos dirba vienas žmogus (nebent interaktyvioji lenta būtų itin didelė), todėl jos lietimų skaičius neturėtų turėti didelės įtakos renkantis sprendimą (užtenka 4–10 lietimų palaikymo). Labai svarbu, koks yra interaktyvios lentos paviršius. Yra interaktyviųjų lentų, kurios turi dvigubus paviršius, t. y. ant jų galima rašyti tiek su žymikliais, tiek naudotis ja kaip interaktyviąja lenta.

Iš ko susideda interaktyvios sistemos

Interaktyviąją lentą sudaro projektorius bei specialios lentos, su lietimui jautriu paviršiumi arba specialiomis kameromis, arba davikliais lentos kraštuose. Be to, gali būti specialių arba paprastų rašiklių. Dauguma gamintojų, perkant interaktyviąją lentą, suteikia ir programinę įrangą.

Mūsų siūlomų gamintojų interaktyvių lentų privalumai

 • Visos lentos yra su dvigubu paviršiumi: galima rašyti su žymekliais arba apšviesti projektoriumi;
 • Prie visų lentų galima montuoti specialias papildomas rašomas lentas- sparnus, kurių paviršius gali būti keramikinis, baltas magnetinis, baltas magnetinis languotas arba kreidinis. Tuomet vienu metu galite rašyti standartinėmis priemonėmis ir šviesti projektoriumi;
 • Nuo 4 iki 20 lietimų vienu metu;
 • Lentų dydžiai: 77”, 87, 95”, 100” ir vienintelė pasaulyje 135” interaktyvioji lenta, prie kurios vienu metu gali dirbti net 4 vaikai;
 • Neriboto laikotarpio garantija lentos paviršiui;
 • Unikali ir itin paprasta naudoti interaktyvioji programinė įranga, kuri veikia naršyklėje, be to, galite importuoti populiariausių lentų programinės įrangos failus;
 • Galite naudoti specialius papildytos realybės įrankius (skriestuvą, liniuotę, matlankį).